Bali – przewodnik dla surfera

Bali – przewodnik dla surfera

Bali to mała, ale pełna atrakcji wyspa. Jest wiele kluczy do jej zwiedzania. Mój klucz to śladami plaż dla początkujących surferów. Był to bardzo dobry wybór. Dzięki temu trafiliśmy do zapierający dech w piersi miejsc i poznaliśmy wyluzowanych ludzi. Bo jak wiadomo surfing to lifestyle.

  1. Kuta – lekka załamka. Bali wydawało mi się zawsze komercyjną, drogą i przereklamowaną wyspą, więc nie spodziewałam się tam niczego dobrego. Niestety Kuta spełniła te oczekiwania. Jedyna zaleta tego miejsca: idealne wręcz warunki do rozpoczęcia przygody z surfingiem. Ja już swoje pierwsze doświadczenia nabyłam na Sri Lance, ale przydało się przypomnienie.

2. Uciekając przed stylem Kuty znalazłam się na odludziu na zachodnim Bali: Medewi. Trafiliśmy tam z klucza „plaża dla początkujących surferów” . Był to totalnych zachwyt od pierwszego wejrzenia. Z 2 nocy robiło się 4. Plaża  kamienista, na niej tylko surferzy. Ponoć jedne z najdłuższych fal na świecie, ale też i miejsce do pływania dla mniej zaawansowanych. Z wad tylko silne prądy. Obok, w głąb lądu wioska. W niej kilka spokojnych willi oraz myśle, że już niedługo, legendarna Rasta Cafe – kilka stolików na podwórku wspaniałej rodziny: pan Rasty z żoną i dziećmi.

3. Szybki wypad z Medewi na wyspę Jawa na zobaczenie o wschodzie słońca wulkanu z niebieskim ogniem Ijen.

4. Ubud – niestety trzeba się na chwilę oddalić od wybrzeża, żeby zobaczyć to miasto. MImo tłumu turystów, po roli miasta w filmie Jedz, Módl się i Kochaj totalnie warto.   Klimat, widoki, pola ryżowe wynagradzają brak fal.

5. Balangan – cudowne miejsce, blisko słynnego Uluwatu. Tak też miały być latwe fale, ale po kilku dniach zerwał się wiatr i już tak łatwo nie było. No cóż, w sama porę bo i umiejętności surfingowe poszły w górę 🙂

6. Canggu – piękna hipsterska wioska. Dużo dobrego jedzenia, więcej niż gdzie indziej lansu. Pozytywnego lansu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s