Jak osiągnąć sukces?

Po raz kolejny słyszałam matkę pytającą specjalistę o sposób wychowania swojego dziecka: „czy mam je chwalić?” Oczywiście, że tak! Skąd ma dziecko wziąć wiarę w to, że jest mądre, wyjątkowe i zaradne?

Sukces

W sferze emocjonalnej człowiek potrafi bardzo pokomplikować. Być może to jeszcze nie ten etap ewolucji. Toż niedawno wyszliśmy z lasu i zaczęły nas interesować inne rzeczy niż tylko pożywienie i rozmnażanie. Najprostsze emocje i zachowania ciągle przysparzają nieprzespanych nocy i litrów wypitych procentów. Co gorsze wiele zależny od tego co zabraliśmy wynosząc się z domu rodzinnego.

Do sedna: jak osiągnąć sukces? Bardzo łatwo. Trzeba uwierzyć, że się nam należy. Trzeba zrozumieć, że jeśli sami uważamy, że nic w nas specjalnego i nie jesteśmy warci lepszego to nie będziemy o to dla siebie zabiegać. Podświadomie. Pozostaniemy tam gdzie rzuci nas los, przeklinając własnego pecha i zazdroszcząc z frustracją tym, którzy odważyli się na więcej.

Prawda stara jak świat, ale dlaczego o niej nie pamiętamy? Bo ktoś nam kiedyś zapomniał powiedzieć, że jesteśmy mądrzy, należy się nam najlepsze i stać nas na wiele. Uczucia mają to do siebie, że często zdają się być oczywiste, a po co mówić o wiadomych rzeczach? Ludzie zapominają, że nikt nie siedzi w ich głowach, a niewypowiedziane nie istnieje w świadomości innych. Nawet jeśli przypuszczamy, że ktoś o nas dobrze myśli, to nigdy nie mamy pewności. Musimy to usłyszeć na własne uszy. Najlepiej wielokrotnie.

Mówmy więc bliźnim, dzieciom, rodzicom, przyjaciołom jacy są fajni i co w nich cenimy. To są te słynne głaski, których tak bardzo potrzebujemy. Wierzę, że to co się dzieje w naszym życiu podświadomie prowokujemy. Wszystko zależy do tego co sądzimy o sobie.

Reklamy

2 myśli w temacie “Jak osiągnąć sukces?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s